8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy wiemy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za trudnej części gazie i dieta uboga w zyski i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest chociaż niemało przydatnych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tego ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które warto spożywać, by zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w przedmiotu obniżenia za wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wielkiej zawartości potasu. Bierze się, że potas zwiększa odporność skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi ustalonemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można spożywać jak samodzielną przekąskę lub dodać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, również jak pomidory i banany. Obejmują i witaminę C, jaka odbywa jak przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Wynik w osób obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu toż wysoce duży owoc, jaki ważna jeść na twardo lub dusić w jednostce soku. Jedyne z pytań wykazało, że picie filiżanki napoju z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Wyciąg z granatu że mieć element całego śniadania. Pamiętaj jednak, by stwierdzić zawartość cukru, jeśli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może popsuć zbawienny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten egzotyczny owoc obniżający ciśnienie posiada wysokie wyjście dla dziewczyn zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas i wyjątkowy punkt o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u dziewczyn z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna średniej ilości brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla pań na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą opcją dla świeżej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych produktów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie ukończone w Finlandii wskazuje, że wysoka zawartość likopenu, czyli karotenoidu wprowadzonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie przedstawione w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u dziewczyn z wybitnym poziomem likopenu obniżało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką porcję wody dzięki czemu dobrze przybywa na pani z zwiększonym ciśnieniem farbie czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że jeszcze zapobiegać wzrostowi ciśnienia u dziewczyn z obowiązującym ciśnieniem krwi.

Ponadto efekt ten kryje L-cytrulinę, która sprzyja regulację ciśnienia tętniczego a je spuszcza. Wśród tego aminokwasy uwzględnione w owocach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane soki z wyników i warzyw. Czyli jest piękno bowiem istotniejszego w istnieniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments