KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

O północy Polska przywróciła kontrole na pełnych możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Nasz nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na ten stan kontrolę graniczną wprowadzono więcej w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w określonym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie zupełnie w skierowanych do tego miejscach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie możliwości będzie możliwe wyłącznie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie robiona przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie dokładnie do poziomu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w klubu z wystąpieniem wielkiego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie wykonywać zadania przy zastosowaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o nasze zasoby kadrowe dodatkowo we współpracowaniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy określa w pracy dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, jacy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo pozostają pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, lub osoby zajmujące stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na miejscu RP; cudzoziemcy posiadający podstawa do pracy na miejscu RP tj. cudzoziemcy prawi do czynienia pracy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na pozycję, danie na pozycję sezonową, poinformowanie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na miejscu RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać cudzoziemcowi na wjazd na miejscu RP, w systemie znanym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments