Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Aktulności artykuły Kołobrzeg Polityka z Kołobrzegu

Radny Piotr Rzepka na indywidualnym wyglądzie na portalu społecznościowym napisał o własne rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się spośród nim skontaktować. Podobnie nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na postawie § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Towarzystwo Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej opinii upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeżeli należy o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, jaka się zarysowuje ale po zdaniu na listę członków, odbiera wszystkie dróg na tak przydatne w mojej opinii zmiany personalne w Zarządzie.

W kontakcie z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa jak również samej współpracy. Informuję, iż w struktury nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, iż z początku br. nie jestem w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (która jest członkiem SRLGDMiP), w kontakcie z czym PTTK na walnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w niniejszym okazja prezentowania w niej PTTK.

Myśląc o PTTK nie potrafię sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało złapane i niedługo będzie rozwiązane.

W wielu miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią szczególnie ważne funkcje a w rodzimym terenu są już tradycją. Kołobrzeski oddział był samą z najdalszych kolei w centrum (zał. r. 1947). Że przez lata nie rozumieli tego polscy włodarze. PTTK z centrum nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem start w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na którym to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i sprawdzono wstępnie wycieczki na kwotę 15 tys. zł na których 9 tys. zł to wydatki i 6 tys. zł miałoby dostać samo PTTK.

Dokładnie tak się nie stało. Kiedy się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do nowego obozu władzy wszystko było związane z mojej własnej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści nie nie przejdę do prowadzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to wiedzą również nie mają mi za złe.

Platformie Obywatelskiej jak również samej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam i właściwie braku waszej pomocy pomimo dróg na polskich oczach upada PTTK. Mam okazję, że ludzie was za to zdadzą”.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments