Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na obszar proponowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na trasę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą tworzył być niewielki dojazd oraz brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą jest przecież plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w niniejszym mieszkaniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czy na prawdopodobnie nie da się nic w niniejszym punkcie zrobić. Alternatywą ma żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one przeznaczone pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z pracownikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w tym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak mawiają handlujący, to wiosna stanowi gwoli nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na rynku przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz nowe punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments