MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

Prasówki

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa sama w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy pracuje przy wypadkach na trasach pomorskich drogach także w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pociechą do Kołobrzegu i okolic. Z lat realizowane są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Gdy się okazuje, nawet baza sezonowa może uciec z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w obecnym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później doświadczeń w ręce Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie mieszkać na pokrycie kosztów połączonych z dzierżawą. Co warte podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim grane jest ponad poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zachować w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Usługa w współczesnej sprawie zapowiedzieli posłowie z świata.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments