Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Większość radnych przegłosowała uchwałę o innych strefach płatnego parkowania oraz uchwaliła nowy cennik za postój samochodów w obecnych pomieszczeniach. Przeciwni podwyżkom byli radni opozycji. – Zwiększenie opłat niczego nie zmieni, podwyższy jedynie wpływy do budżetu – mówił Maciej Bejnarowicz z PiS.

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali

 

Jak mówili radni opozycji, ich oddaniem, projekt uchwały miał na punkcie jedynie pozyskanie dodatkowych środków do miejskiej kasy, nie wpłynie natomiast znacząco na ratacyjność miejsc parkingowych czy zmniejszenie ruchu samochodowego w powierzchni uzdrowiskowej.

Tak, przede każdym, przyczyny podwyżek i poprawek w ustaleniu nowych stref parkingowych tłumaczyły natomiast władze miasta. Według urzędników, dostęp do strefy A nosi się po nisku nie opłacać, natomiast tym tymże zostanie ograniczony.

Jak się zmienią to stawki za postój w znaczeniach parkingowych? W powierzchni uzdrowiskowej wzrośnie ona do 3,90 zł za pierwszą godzinę parkowania, w dziedzinie B – 2,50 zł.

Zamienią się również dotychczasowe strefy płatnego parkowania. Miasto zostanie rozłożone na powierzchnię A dodatkowo B. Na mapce poniżej tekstu prezentujemy nowy podział.

Ludzie są jednak płacić mało niż przewiduje nowa taryfa – dzięki Karcie Mieszkańca, jaka planuje dać im miesięczny abonament we jakichkolwiek strefach za 60 zł (normalnie 250 zł – dop.red.).

Projekt uchwały został przegłosowany z kilkoma poprawkami; przede każdym zdobędzie w obcowanie z dniem 1 kwietnia nowego roku (poprawka Adama Hoka Nowy Kołobrzeg), ulica Arciszewskiego uznaje żyć płatna w poziomie od 1 czerwca do 31 sierpnia, nie cały rok (poprawka Kamila Barwinka Nowy Kołobrzeg), a mandat za brak ważnego biletu będzie mocna zapłacić w czasu 7 dni, nie jak sądził projekt 3 dni (poprawka Agnieszki Trafas Nowy Kołobrzeg).

 

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali

Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe - przegłosowali
Parkowanie w Kołobrzegu będzie droższe – przegłosowali
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments