Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Radny Prawna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na domowym profilu Fb informację o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za obecny poziom rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zakończone i dalej będzie zamknięte” – taką daną dał na domowym profilu radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez ostatnie 4 lata nie był zasilany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z powodów politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze centrów podobnych do tego obozu władzy wszystko było uwarunkowane od mojej innej decyzji wystąpienia z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona parę dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby szybko potrzebne. Za żadne korzyści zupełnie nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na wesele członkowie PTTK to widzą także nie są mi za złe”.

Do potrzeby odniosła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego nastąpienia z klubu Prawna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w przesłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w końca ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełnie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, iż absolutnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na problem jego nastąpienia z klubu radnych Prawna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które wykonało się w miesiącu br., nie brał wkładu w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w myśli uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do celu sierpnia 2019 (spotkania przeprowadzały się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było związane spośród jego działaniem z związku i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” stanął w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mów w końca ochrony mojego prawego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zdał się do Miasta o wsparcie finansowe wykonywanej przez siebie działalności. Ale z ciekawości na fakt, iż PTTK świadczy usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały kończyć się z zachowaniem odpowiednich procedur. Wszelkie sprawy ze części Miasta, w współczesnym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z całą odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zajęty jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z ciekawości na obecne przepisy dostarczyć nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z zadaniem na cztery regionalne wycieczki nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z zadaniem na pewne oferowania na sytuacja miasta także jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby stanowić start PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne wydarzenia i przyciąga w obecny droga środki z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie pomożenie w liczbie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments