Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zakończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze miasta będą odpowiedzialne po raz ci w ostatnim roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na właściwą przerwę, w porządku której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice już w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Jak pokazuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy mieli ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w ostatnim roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi stanowili w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o dodatkowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już pora na zimową przerwę, jaka stanie oszukana na przygotowanie infrastruktury do następnego sezonu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego doskonała popularność wśród ludzi i turystów jest znakomita. Wydłużenie wolnego czasu korzystania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to rzeczywiście Rower Miejski zajmuje się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i posiadania z alternatywnych źródeł transportu zawsze istniałoby także będzie celem. Rower Miejski doskonale spełnia naszą wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze wszelki bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w ostatnim roku miał 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z układu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy powracało do ponad 33 proc. wypożyczeń z całego dnia. W klasie tygodnia podział stawia się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Największym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Głowa Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 i z wypożyczalni Ratusz do Głowa Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w ostatnim okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z planu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwili zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w ostatnim sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu zrobili oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został poruszony w czerwcu 2017 roku. Na wczesnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W miesiącu 2018 został dodatkowo rozszerzony o różną stację i inne 10 rowerów, założone przez Knight Frank, która prowadzi Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można korzystać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments