Szalenie niebezpieczna sytuacja - jedzie na S6 pod prąd

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

Prasówki

Więc co uwiecznił kierowca jadący od Koszalina do Kołobrzegu w sobotnie popołudnie wręcz mrozi krew w żyłach. Jadąc drogą ekspresową S6, kamera położona w jego pojeździe zarejestrowała pojazd jadący pasami panującymi w postać Koszalina…pod prąd. Jak słyszymy, Volkswagena Polo była prowadzić kobieta.

Szalenie niebezpieczna sytuacja – jedzie na S6 pod prąd

 

Co gorsze, w samochodzie trzymało się znajdować dziecko.

Aż trudno znaleźć dobry artykuł do tego typu obrazów. Widocznym jest, że jazda pod prąd na możliwości dużego kroku jest wielce niebezpieczna. Ewentualne zderzenie przy prędkościach przekraczających 100 km/h to prawie pewna śmierć, a mamy że przy zderzeniu czołowym prędkości się sumują.

Inną myślą jest fakt wjazdu nie w tym celu co powinien. Wjazd także na ulicę, jak i tzw. „eskę”, czerpiąc ze węzłów drogowych jest na prawdę ciężki. Jak wskazuje nas asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji, za jazdę pod prąd na ulicy ekspresowej grozi do 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Jeżeli naruszenie zasad bezpieczeństwa było szczególnie rażące, funkcjonariusz może nałożyć nawet 100 złotych mandatu. Posiada też możliwość zatrzymać prawo jazdy. Wtedy karę wymierzy sąd, a grzywna może zabrać do 5 000 złotych.

Jak dodaje asp. T. Kwaśnik, wszelkie nagrania tego gatunku można przekazywać odpowiednim jednostkom policji w ramach akcji „Stop Siły na Ulicy”. Wszelkie nagrania można wysyłać emailem. W województwie zachodniopomorskim to: stopagresjidrogowej@zachodniopomorska.policja.gov.pl. Dużo na materiał akcji znajdziecie tutaj: http://dlakierowcow.policja.pl/dk/stop-agresji-drogowej/87103,Stop-agresji-na-drodze.html

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments