Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Kołobrzeg Prasówki z Kołobrzegu

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je firma Dekpol. Będzie obecne najwspanialszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma nastąpić na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak powstaje z podpisanych tekstów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym odnajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie wyróżniać dobra forma architektoniczna z maksymalną liczbą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale jeszcze dostęp do codziennego światła, co pozwoli zmniejszyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako generalny wykonawca inwestycji, będzie też odpowiedzialny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W liczbom rzucie zostaną wykonane prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i sklepu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a ponadto rondo w porządku bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i stworzenie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Zakończenie prac ma zajść w II kwartale 2021 r.

– Z koncentracje na ważne warunki gruntowe, w wczesnej kolejności produkowane będą zaparcia i komunikacje gruntu. Razem z wspólnikiem będziemy wytwarzać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy nasze dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili dokonać optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz budowy i ruszyć z zwykłą budową już na wiosnę. Będzie wtedy teraz inny punkt handlowy w bliskim portfolio, a jestem gotowy, że proces budowy przebiegnie szybko i pewnie, a całość bronienie się kolejnym zapewnieniem naszych zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane niedaleko ulicy Krzywoustego w sąsiedztwie drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments