Wędkarze z Kołobrzegu protestują

Aktulności artykuły Kołobrzeg z Kołobrzegu

Około 30 osób w poniedziałkowy poranek zablokowało przejście do kołobrzeskiego portu. W ten rób właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im od 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na ten problem. Oczekują więcej od polityków informacji w kwestii nagród za podejmujący się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli firm wędkarstwo morskie jest optymalnym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może to w szybkim okresie sprawić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa zachodzi w utrzymanie od 1 stycznia 2020 roku a będzie działała przez inne 4 lata. Robi ona cały zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Powodem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana często z wielkim spadkiem liczebności tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie rezultatów w istoty zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają kolejne etapy. Wówczas konsekwencje mogą stanowić wyłącznie większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano jeszcze w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments