WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Czysta i Prawdzie i Społecznego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najkrótszej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały wprowadzony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w tej rzeczy prosił, na posiedzeniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda rozmawiał o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która opowiada nie tylko usług dla niemowlęta oraz młodzieży z terenie i zza wschodniej granicy. Jak wyjaśniał dyrektor, ośrodek bierze udział ponadto w mało projektach charytatywnych skierowanych do głów najbardziej wymagających. – Spełnia on role charytatywno-opiekuńczą – prowadził do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest obowiązkowe do uprawiania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Reagując na pytanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest urządzeniem dla nas, żeby mogli powodować pracowania dla niemowlęta, osób biednych czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce zakupić po atrakcyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do rzeczonego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość zastosowania tych krajów do celów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i kultury – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli nic wątpliwości. Padły proszenia o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego ceny uzdrowiskowej, a i poglądy na dolę. – Dają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, a po sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca radzie.
Spojrzenie na aktualny element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do sytuacji gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych części, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do celu uchwały poprawkę, która powoduje na aukcja działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że wystąpi w tej rzeczy podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments