ziemia na sprzedaż

Ziemia w Czersk sprzedam

Pomorskie

Inwestowanie w rolę stoi się w naszym kraju jeszcze dużo atrakcyjne, chociaż jednocześnie warto jest planować na obserwacji to, że zasoby gruntów więc nie jest worek bez dna. Są w Polsce gminy, które w minionych dekadach gruntami gospodarowały oszczędnie rozkładając to na okresy. Niektóre biedniejsze, z problemami budżetowymi, szybko pozbywały się dział nie patrząc na to, jakie dochody będą zajmowały w perspektywie. A jednak ziemia jest jeszcze bardziej bogata, nawet w obecnych pozornie mniej dobrych miejscach.

Ziemia w Malbork sprzedam

 

Kiedy więc się zmieniało

Do połowy lat dziewięćdziesiątych ogromnej większości ludzi miast bycie ziemi na wsi było wyłącznie pustym hasłem. Potem jeszcze dużo łatwe broniło się hasło „agroturystyka” i część mieszczuchów postanowiło spróbować tej dziedziny turystyki. Okazało się po latach, że dla przeciętni z nich praca agroturystyczna stała się jedynym źródłem (czasem) niemałych dochodów.

Warto jednak powrócić do 1990 roku, jak to rozwiązano pegeery. Ówczesna AWRSP (Agencja Nieruchomości Rolnej Skarbu Państwa) zaczęła wyprzedawać lub wracać w dzierżawę ogromne areały ziemi popegeerowskiej.

Więc głównie na ostatnim zastosowała tak zwana (istniała szybko) „nomenklatura” i większość z obecnych twarzy do dzisiaj posiada wielohektarowe gospodarstwa gromadząc się w szybkiej mocy na hodowli bydła. Posiadanie takich areałów wykazałoby się bardzo opłacalne wraz z wejściem Polski do Grupie Europejskiej z czym oczywiście zobowiązują się do tej chwile niemałe dopłaty do ziemi rolnej.

Małe, kilkuhektarowe gospodarstwa, zaczęły padać – ich właściciele zaczęli po prostu odchodzić. Natomiast ogromnym wzięciem otworzyły się cieszyć działki nad jeziorami, wbrew tego, że przynależą do wybranych. Traktuje to przede wszystkim Wysokich Jezior Mazurskich zaś ich najdroższych okolic.

A w mieście

Na momencie ostatnich tysiącleci zdynamizował się mocno trend budowania domów na terenach podmiejskich. Otoczenia miast otworzyły się stawać ogromnymi noclegowniami dla osób działających w prawdziwych aglomeracjach. Ponadto zaczęto wypierać z centrów zakłady przemysłowe. Dlatego powodzeniem otworzyły się cieszyć wolne części w strefach ekonomicznych, co się i kojarzy z ulgami podatkowymi.

W centrach takich miasteczek jak Warszawa pod wieżowce wykorzystuje się każdy skrawek gruntu. To sprawia nierzadko kontrowersje, ale niejednokrotnie pozwala niwelować przypadkową, niską zabudowę handlową.

Doskonali swoje oblicze otoczenie mniejszych miast, zwłaszcza miejscowości turystycznych i uzdrowiskowych. W minionych dekadach niektóre z nich podwoiły swoją powierzchnię za sprawą nowych domów jednorodzinnych.

zobacz również Jak Polacy zmieniali podejście do ziemi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments